Z życia parafii

Pielgrzymka VIA BALTICA

10 dniowa Pielgrzymka VIA BALTICA Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia 26.06-5.07.2017

1 dzień, wyjazd z Dobromierza w godzinach porannych, przejazd do miejscowości Wigry – zwiedzanie byłego Zespołu Klasztornego Kamedułów, malowniczo położonego nad jeziorem Wigry, Apartamenty Papieskie, rejs statkiem, obiadokolacja, nocleg

2 dzień, śniadanie, przejazd do Kowna, zwiedzanie: ruiny Zamku Kowieńskiego, Plac Ratuszowy z Białym Łabędziem, Panorama Starego Miasta i rzeki Niemen, Dom Perkuna, Archikatedra św. Piotra i Pawła, Kościół Witolda, obiadokolacja, nocleg

3 dzień, śniadanie, przejazd do Góry Krzyży pod Szawlami, (Sanktuarium pod gołym niebem, nobilitowane pielgrzymką papieską `93 r.) miejsce, w którym ustawione są tysiące, setki tysięcy, może nawet miliony krzyży. Klasztor Franciszkanów, obiadokolacja, nocleg

4 dzień, śniadanie, przejazd do Rygi, zwiedzanie surowej i dostojnej stolicy Łotwy, Starówka, mieszczańskie kamienice, gmachy kupieckich gildii, pozostałości murów obronnych, wąskie brukowane uliczki, luterańska katedra – słynne organy, Pomnik Wolności, obiadokolacja, nocleg

5 dzień, śniadanie, zwiedzanie Talinna: Toompea (Górne Miasto) – owiane legendą historyczne wzgórze z zamkiem, katedrą i punktami widokowymi, Dolne Miasto – najcenniejsze zabytki Tallina zgromadzone wokół ulic Pikk, Lai i Vene oraz na Raekoja plats: kamieniczki Trzy Siostry, Kościół św. Olafa, Dom Bractwa Czarnogłowych, ratusz i wiekowa Apteka Magistracka, obiadokolacja, nocleg

6 dzień, śniadanie, prom do Helsinek, zwiedzanie miasta: Kauppatori – tętniący życiem plac targowy, Ceglany Sobór Uspieński – Cerkiew, Katedra Luterańska na placu Senackim, Temppeliaukio – Kościół w skale, neogotycki Kościół św. Jana w Parku, powrót promem, obiadokolacja, nocleg

7 dzień, śniadanie, nawiedzenie Łotewskiej Częstochowy – Agłona, obiadokolacja, nocleg

8 dzień, śniadanie, zwiedzanie Wilna: Katedra św. Piotra i Pawła, Wzgórze Giedymina, Plac Katedralny, Kościół św. Anny, Pomnik Adama Mickiewicza, obiadokolacja, nocleg

9 dzień, śniadanie, dalsze zwiedzanie Wilna, kościół św. Kazimierza, Ratusz, Uniwersytet Wileński, cmentarz na Rossie, Troki zwiedzanie zamku wielkich książąt litewskich, obiadokolacja, nocleg

10 dzień, śniadanie, Białystok- sanktuarium miłosierdzia Bożego, obiadokolacja, powrót do Dobromierza w godzinach nocnych

Liczba osób: 40-48 Cena za os: 1950 zł

Cena zawiera: -przejazd autokarem zachodnim, -9 noclegów (pokoje 2 lub 3 os. z łazienkami) hotele ** -9 śniadań, 10 obiadokolacji -opiekę pilota wycieczek, -ubezpieczenie NNW 5000 PLN, KL – 10000 Euro -podatek VAT -prom Estonia Finlandia-Estonia

Cena nie zawiera: biletów wstępu, lokalni przewodnicy, opłaty lokalne, audio guide, rejsy statkiem – około 80 Euro