Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na VIII niedzielę zywkłą

Dobromierz, dnia 26.02.2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – VIII Niedziela Zwykła

1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko we wtorek godz. 17.30 – 18.00.

2. Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

  • sobota – św. Kazimierza, Królewicza

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Hałc Jolanta, Bednarek Barbara
  • Dobromierz: Kipek Monika, Wiązek Karina, Wiązek Maria, Lisiewska Edyta, Bełczyk Grzegorz

5. W środę 1 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. będą odprawione według następującego porządku: Dobromierz – godz. 8.00 (kościół św. Michała Archanioła) i godz. 18.00 (kościół św. Piotra i Pawła); Pietrzyków – godz. 16.00; Szymanów – godz. 16.00; Jugowa – godz. 17.00. W czasie każdej Mszy św. będzie posypanie naszych głów popiołem. Środa popielcowa jest obowiązującym dniem pokuty, który należy zachować w całym kościele przez wstrzemięźliwość i post.

6. Droga Krzyżowa w Dobromierzu w piątek – godz.17.00 i Msza św. (kościół św. Piotra i Pawła); Jugowej – godz. 15.30 i Msza św. Natomiast w Szymanowie we czwartek – godz. 15.30 i Msza św.

7. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie w niedzielę w Pietrzykowie, Szymanowie i Jugowej po Mszy św. Natomiast w Dobromierzu o godz. 16.00 w kościele św. Michała Archanioła z kazaniem pasyjnym. W czasie Gorzkich Żali będziemy jak co roku zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota, I niedziela miesiąca. Odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 9.00. Spowiedź w Dobromierzu od godz. 16.30. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca

9. W dniach 26.06. do 05.07.2017 r. organizujemy pielgrzymkę 10 dniową VIA BALTICA Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia. Cena 1950 zł + 85 euro. Zapisy przyjmujemy od przyszłej niedzieli do 10 marca. Szczegółowy program pielgrzymki na stronie internetowej naszej parafii.