Z życia parafii

„Fatimska Pani usłysz nas…”

Rozpoczęliśmy peregrynację figury Matki  Bożej Fatimskiej w naszej parafii. W środę, 15 kwietnia, o godz. 17:00 mieszkańcy naszej parafii zgromadziła się na rynku w Dobromierzu by wspólnie oczekiwać przyjazdu figury. O. Jan, który prowadzi rekolekcje fatimskie w naszej wspólnocie parafialnej przeczytał krótkie pismo dotyczące peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Diecezji Świdnickiej, po czym został odmówiony różaniec w intencji obfitych duchowych owoców peregrynacji i odśpiewane zostały pieśni fatimskie.

W korowodzie, który prowadził wóz strażacki a zamykał radiowóz policyjny przybył specjalny bus „kaplica” z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Po przekazaniu na ręce ks. Proboszcza relikwii wyruszyła procesja do kościoła, której towarzyszył śpiew zespołu góralskiego Janicki.

Uroczysty akt powitania figury rozpoczął się w kościele. W pierwszej kolejności dziekan dekanatu Świebodzickiego odczytał dekret ze Stolicy Apostolskiej dotyczący peregrynacji. Następnie nastąpiło powitanie przez ks. Proboszcza, wójta Gminy Dobromierz, przedstawicieli rodziców, młodzież oraz dzieci. Został też odczytany fragment Ewangelii wg św. Łukasza, po którym odśpiewany został Magnyficat. Chwilę później rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił – J.E. ks. Biskup Ignacy Dec. Wraz z nim Eucharystię koncelebrowali ks. Proboszcz Andrzej Walerowski, ks. Dziekan Jan Gargasewicz oraz o. Jan, ks. Wnancjusz Róg, ks. Stanisław Panewski, ks. Witold Wojewódka, ks. Artur Merholc, ks. Krzysztof Papierz.

Homilia ks. Biskupa dotyczyła objawień, które miały miejsce w Fatimie. Ordynariusz Świdnicki przypomniał, że Matka Boża początkowo zaczęła objawiać się trójce pastuszków – dzieciom. Natomiast na ostatnim Jej objawieniu w wyznaczonym przez Nią miejscu pojawiła się już spora liczba osób.

O godz. 21:00 rozpoczął się Apel Fatimski, w którym wziął udział również ks. Biskup Ignacy. O. Jan rozpoczął modlitwę różańcową, po której odbyła się procesja fatimska – procesja światła. Ministranci, kapłani oraz wierni podczas procesji nieśli zapalone świece, a na słowa pieśni „ave, ave, ave” świece zostały uniesione do góry.

Dzień zakończył się błogosławieństwem Ordynariusza Świdnickiego i każdy kto był na Apelu mógł otrzymać od Ks. Biskupa pamiątkowy obrazek z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej.

Wideo – procesja światła, w której uczestniczył ks. Biskup