Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu
ul. Cmentarna 8, 58-170 Dobromierz

tel. 74 8586 115

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz do nas jakieś pytania. Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

    IMG 20191214 095648

    Wycieczka do Pragi

    W sobotę, 14 grudnia, nasza parafia wraz z parafią pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Witoszowie Dolnym udała się na Jarmark Bożonarodzeniowy do Pragi.

    Dzień był bardzo intensywny, gdyż na podróżujących czekało wiele miejsc do zwiedzania. Wycieczka rozpoczęła się od Wzgóza Zamkowego praskich Hradczan – m.in. zwiedzanie Zamku Królewskiego. Później wszyscy wyruszyli na spacer przez Małą Stranę do Mostu Karola, który jest jedną z głównych atrakcji Pragi. Kolejno udano się w stronę rynku przez dzielnicę Żydowską. Po dotarci pod wieżą Ratuszową z zegarem „Orloj” odczekano do pełnej godziny, aby można było zobaczyć działanie słynnego zegara. Następnie był czas wolny – możliwość zakupu prezentów i ozdób choinkowych na Jarmarku Adwentowym, na którym było pełno straganów ze świątecznymi rozmaitościami od lokalnych specjałów po rękodzieła. Można też było posłuchać kolęd oraz napić się grzanego wina.