Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu
ul. Cmentarna 8, 58-170 Dobromierz

tel. 74 8586 115

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz do nas jakieś pytania. Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

  DSC07493

  Spotkanie opłatkowe OSP Gminy Dobromierz

  W dniu 21 grudnia 2019 r. tradycyjnie, jak co roku, w naszej parafii odbyło się wigilijne spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli  druhowie i druhny z Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Dobromierz oraz przedstawiciele Straży Pożarnej z Powiatu Świdnickiego i zaproszeni goście.

  Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św., której przewodniczył Ordynariusz Świdnicki ks. Bp Ignacy Dec. Na początku Eucharystii ks. proboszcz, a zarazem kapelan OSP Gminy Dobromierz, przywitał Biskupa Świdnickiego oraz przybyłych Strażaków Ochotników oraz gości. Następnie przedstawiciele Strażaków powitali ks. Bp. Ignacego i prosili o ofiarowanie Mszy Św. w ich intencji.

  W swojej homilii Ordynariusz Świdnicki nawiązywał do fragmentów Ewangelii dotyczących objawienia się Maryi Archanioła Gabriela i jego zapowiedzi narodzenia Jezusa Chrystusa, Syna Bożego oraz do nawiedzenia św. Elżbiety przez Matkę Bożą.

  Po Mszy św. odbyło się spotkanie opłatkowe, podczas którego został odczytany fragment z Ewangelii wg św. Łukasza o narodzinach Jezusa Chrystusa, później łamiąc się opłatkiem składano wzajemne życzenia, a następnie przystąpiono do spożywania wigilijnych potraw.