Peregrynacja Figury św. Michała Archanioła

Święty Michale, patronie nasz!

Sobota, dzień pełen wrażeń – a to wszystko za sprawą figury św. Michała Archanioła, która przybyła do naszej parafii.

Dzień rozpoczął się o godz. 7:30, kiedy to w kościele św. Michała Archanioła zostały odśpiewane Godzinki ku czci św. Michała Archanioła, bezpośrednio po Godzinkach rozpoczęła się Msza św. z nauką, którą sprawowali Ks. Proboszcz Andrzej oraz Ks. Prałat Wenancjusz, natomiast homilię wygłosił o. Robert.

Po Mszy św. figurka św. Michała Archanioła została przetransportowana do Szymanowa, gdzie w kościele pw. Św. Jadwigi Śląskiej została odprawiona Msza św., a po niej został odmówiony Różaniec z rozważaniami anielskimi i modlitwa do Św. Michała Archanioła. Po tej prawie 2 godzinnej adoracji była możliwość przyjęcia Szkaplerza Św. Michała Archanioła.

Tuż przed godz. 12:00 w Szymanowie pojawili się mieszkańcy Jugowej by w uroczystym korowodzie aut, na czele z wozem strażackim, przetransportować figurę św. Michała Archanioła do kościoła pw. Św. Antoniego z Padwy w Jugowej. Tam program był taki sam, jak w Szymanowie, tzn. Msza św., rozważania Tajemnic Różańcowych oraz możliwość przyjęcia Szkaplerza.

O godz. 15:00 figurka św. Michała Archanioła powróciła powrotem do kościoła parafialnego, gdzie nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu. Została odśpiewana koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła.

Jeszcze przed godziną 16:00 adorować najświętszy sakrament zaczęła młodzież przygotowana przez Panie Katechetki: Elwirę Kirklo i Teresę Żołądek oraz Księdza Romualda. Całej adoracji towarzyszyły przepiękne śpiewy oraz rozważania, które młodzież przygotowała.

Po adoracji rozpoczęła się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za wstawiennictwem św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. również można było przyjąć osobiste błogosławieństwo.

O godz. 19:00 wiele osób zgromadziło się w kościele na prelekcji filmu o Sanktuarium w Monte Sant Angelo i o objawieniach św. Michała Archanioła. Film stosunkowo był krótki, bo trwał zaledwie 40 minut, ale za to był bardzo ciekawy.

Po filmie była możliwość osobistej modlitwy do św. Michała Archanioła, a o godz. 21:00 rozpoczął się Apel Jasnogórski i tym apelem zakończyliśmy drugi dzień Peregrynacji św. Michała Archanioła w Naszej Parafii.