Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu
ul. Cmentarna 8, 58-170 Dobromierz

tel. 74 8586 115

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz do nas jakieś pytania. Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

  DSC00145

  Srebrny Jubileusz Kapłaństwa

  30 kwietnia, o godz. 11:00,  w Jugowej odbyła się uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. Dariusz Szyra SAC. Eucharystia sprawowana była w intencji ks. Dariusza, który obchodził 25-lecie kapłaństwa. We Mszy św. udział wzięli księża posługujący w naszej parafii: ks. proboszcz Andrzej Walerowski oraz ks. Romuald Witwicki, a także pochodzący z naszej parafii ks. Jerzy Szozda SAC.

  Na Mszy św. zgromadzili się mieszkańcy Jugowej, rodzina oraz przyjaciele ks. Dariusza. Słowo Boże wygłosił ks. Proboszcz. Podkreślał on w swojej homilii, jak wartościowa jest służba kapłańska. To, że kapłan nie jest sam dla siebie tylko nieustannie służy ludziom. Przybliżył zgromadzonym wiernym kapłańskie życie ks. Dariusza. Wspominiał także o tym, że zawsze przybywając do swojej rodzinnej parafii znajduje czas nie tylko na sprawowanie Eucharystii, ale także  na pomoc w pracach przy kościele.

  Pod koniec Mszy św. delegaci poszczególnych grup parafialnych złożyli życzenia ks. Dariuszowi oraz wręczyli kwiaty, a także pamiątkowy obraz kościoła w Jugowej, który namalowała p. Anna Mielnik z Jugowej.

  Wychodząc z kościoła na wszystkich wiernych czekały pamiątkowe obrazki.