Z życia parafii

100-lecie objawień Fatimskich w naszej parafii

Rozpoczął się maj, czas w którym rozpoczynają się nabożeństwa ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Na tych nabożenstwach gromadzimy się w naszej parafii od maja do października. W tym roku przypada 100 rocznica objawień Fatimskiej Pani.

Po raz pierwszy Maryja objawiła się dzieciom 13 maja 1917 r.. Ukazała się trójce dzieci, które pasły owce: rodzeństwu 9-letniemu Franciszkowi i 7-letniej Hiacyncie Marto oraz 10-letniej Łucji Dos Santos. Przed Maryją dzieciom trzykrotnie ukazywał się Anioł.

Franciszek i Hiacynta, odeszli do wieczności krótko po objawieniach – chłopiec 4 kwietnia 1919 w Fatimie, a dziewczynka 20 lutego 1920 w Lizbonie. Łucja doznawała jeszcze kilku objawień. Spisała również trzy tajemnice, które potem został ogłoszone. Treść trzeciej tajemnicy fatimskiej ujawnił publicznie Jan Paweł II 26 czerwca 2000, była w niej mowa o „białym kapłanie padającym od kuli z broni palnej”, co część osób odnosi do zamachu na Jana Pawła II z 13 maja 1981.

Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Marek Korgul – Dyrektor Wydziału Katechetycznego, a wspólnie z nim Eucharystię koncelebrowali ks. proboszcz Andrzej Walerowski oraz ks. Romuald Witwicki.

Piękną oprawę muzyczną podczas Liturgii i procesji poprowadziła Góralska kapela “Janicki”.