Z życia parafii

„Sługo dobry i wierny, wejdź do Radości Twego Pana…” „Byłeś mi wierny do końca, Tobie dam wieniec Życia”

2 października, w Święto Św. Aniołów Stróżów pożegnaliśmy tatę ks. Jerzego Szozdy SAC, naszego Parafianina i Rodaka. Odszedł do Pana przeżywszy 78 lat życia. Wychował wraz z żoną wspaniałe potomstwo: wspaniałych synów: kapłana i sportowca, znanego na całym świecie i w naszej Ojczyźnie. To wielka Uroczystość, która zgromadziła wokół siebie całą naszą Parafię. Przybyli na tę Uroczystość Ojcowie Pallotyni wraz ze swoim Generałem.

Ks. Prałat powitał  Parafian oraz dostojnych gości, którzy wypełnili po brzegi dobromierski kościół Św. App. Piotra i Pawła.  Ks. Proboszcz naszej Parafii cytował słowa Ks. Jana Bosko: „Kto ma w rodzinie kapłana, ta rodzina jest zbawiona,  aż do piątego Pokolenia.” W homilii wygłoszonej przez Ojca Generała Zakonu usłyszeliśmy o wierności Bogu i o miłości względem Stwórcy, jaka wypływa ze świętej miłości Przymierza małżeńskiego.

Podczas Mszy Świętej sprawowanej  w intencji Rodzin naszej Parafii modliliśmy się o miłość w naszych rodzinach i o wierność Przymierzu Małżeńskiemu,  do końca, z którego wypływa świętość.