Z życia parafii

Rycerze św. Floriana

Strażacy swoje święto w tym roku w naszej gminie przeżywali 10 maja. Wszystkie jednostki OSP z Gminy Dobromierz zgromadziły się wspólnie w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dobromierzu by dziękować Bogu za to, że w każdej akcji otacza ich swoją opieką, ale także aby prosić Go o dalszą opiekę dla nich i dla ich rodzin. Mszy św. przewodniczył Kapelan OSP Gminy Dobromierz – ks. Andrzej Walerowski, który również wygłosił do wszystkich zgromadzonych w kościele Słowo Boże. W swojej homilii ks. Andrzej podkreślał, jak wielkie znaczenie dla naszej społeczności lokalnej ma służba, którą wykonują strażacy ochotnicy.

Również tego dnia nastąpiło uroczyste pożegnanie OSP Dobromierz ze sztandarem, ponieważ z okazji jubileuszu 70-lecia powstania OSP Dobromierz będą oni mieli swój nowy sztandar.