Z życia parafii

Bądź z nami w każdy czas

Nie tak dawno w naszej wspólnocie parafialnej gościła Matka Boża Fatimska w postaci figury. Niecały miesiąc od tamtego wydarzenia przeżywaliśmy w tym roku pierwsze nabożeństwo ku czci Pani z Fatimy. Tradycyjnie od godz. 17:00 można było skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania oraz zamawiać intencje, w których sprawowana była Msza Św. Natomiast o godz. 18:00 rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ks. proboszcz Andrzej Walerowski, a wraz z nim Mszę św. koncelebrowali: ks. prałat senior Wenancjusz Róg oraz ks. Rafał Chudy.

Figurę Matki Bożej w miesiącu maju przystroili mieszkańcy Siodłkowic i Szymanowa. W procesji światła figurę nieśli rodzice dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

W tym roku została wprowadzona zmiana dotycząca procesji fatimskiej. Podczas procesji światła nie była niesiona duża figura Matki Bożej Fatimskiej, która znajduje się w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła tylko mniejsza figura, która usytuowana jest w kościele parafialnym, a tylko na czas Nabożeństw Fatimskich przenoszona jest do kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła, by można było nieść ją w procesji. Zmiana ta nastąpiła, gdyż nowa figurka jest o wiele większa i cięższa i źle jest nią nieść w procesji, natomiast ta figurka jest lżejsza i niesie się ją o wiele wygodniej.