Z życia parafii

Potężna broń duchowa

27 września przeżywaliśmy odpust parafialny. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 13.00 przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. kanonik Józef Siemasz – dziekan naszego dekanatu.

W swojej homilii ks. dziekan mówił o sytuacjach z naszego codziennego życia m.in. teraz, kiedy towarzyszy nam pandemia koronawirusa. Porównywał niektóre objawy Covid-19 z tym, jakie jest nasze życie, kiedy nie ma w nim Boga, np. objawiami koronawirusa może być utrata węchu i smaku, wtedy wszystko jest dla nas „nijakie”, tak samo jest z naszym życiem kiedy zaprzestajemy korzystać z sakramentów, kiedy przestajemy rozmawiać z Bogiem – wtedy nasze życie też staje się „nijakie” – po prostu hulaj dusza Pana Boga nie ma. Główny celebrans zachęcał też aby w trudnych sytacjach, kiedy czujemy, że zło wkrada się w nasze życie modlić się do św. Michała Archanioła, który jest uznawany za pogromcę szatana.

Na zakończenie Eucharystii została odmówiona litania do św. Michała Archanioła, a po niej było błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Dziękujemy księdzu kanonikowi za przewodniczenie liturgii i za skierowane do nas słowo. Podziękowania należą się także przybyłym księżom z naszego świebodzickiego dekanatu oraz liturgicznej służbie ołtarza i wszystkim parafianom, którzy przybyli na święto naszej całej wspólnoty parafialnej.