Z życia parafii

Pokuta, modlitwa i nawrócenie

13. lipca br. zgromadziliśmy się w naszym parafialnym wieczerniku by po raz kolejny oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie z Fatimy. Tego dnia Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. wikariusz Andrzej.

Objawienia fatimskie to jedne z najbardziej znanych objawień maryjnych w historii. Ich głównym przesłaniem jest konieczność nawrócenia i modlitwy o pokój. W swojej homilii ks. Andrzej podkreślał, że to właśnie pokuta, modlitwa i nawrócenie są znakiem powrotu do Boga.

Po Eucharystii odbyła się procesja ulicami Dobromierza z figurą Matki Bożej Fatimskiej, podczas której odmawiana była modlitwa różańcowa, w której rozważa się życie i postawę Matki Bożej oraz Jej Syna.

Już dziś zachęcamy i zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się w czwartek, 13. sierpnia, o godz. 18.00.