Ogłoszenia duszpasterskie – XVI Niedziela Zwykła

Dobromierz, dnia 19.07.2020 r.

1.     Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę – godz. 18.30 – 19.00.

2.     Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

3.     W liturgii Kościoła wspominamy:

• Poniedziałek –  Bł. Czesława, prezbitera
    • Środa   – św. Marii Magdaleny
    • Czwartek – św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy
    • Piątek – św. Kingi, dziewicy
    • Sobota   – św. Jakuba, Apostoła

4.     O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

• Jugowa: Buczak Bogumiła, Buczak Barbara
    • Dobromierz: Wołowiec Barbara, Nydza Marta, Tarka Marta, Łapko Lucyna, Limberger Grażyna
    • Szymanów – Rybak Zofia, Otocka Anna

5.     W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie pobłogosławienie kierowców i pojazdów z racji wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców.

6.      Zachęcamy do duchowego udziału w Pieszej Pielgrzymce Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 31 lipca – 9 sierpnia. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii. . Ze względu na epidemię tegoroczna pielgrzymka ma wymiar duchowy. W imieniu wszystkich pielgrzymów wyruszą na szlak pątniczy jedynie przedstawiciele księży przewodników oraz służb porządkowych. Podczas trwania pielgrzymki w naszej parafii  zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 do kościoła św. Michała Archanioła, a po Mszy św. będzie Apel Jasnogórski.

7.      Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Mateusz Owczarek zam. Dobromierz, kawaler z Anetą Agatą Wrzesińską, panna  (zapowiedź I).