AktualnościZ życia parafii

Orszak Trzech Króli 2024

W Uroczystość Objawienia Pańskiego – w piątek 6 stycznia – tradycyjnie zwaną świętem Trzech Króli, już po raz kolejny w naszej parafii zorganizowany został „Orszak Trzech Króli”.

Mimo zimna i deszczu „Orszak” wyruszył o godz. 12:00 z dwóch miejsc. Pierwsza grupa wyruszyła wraz z Trzema Królami z kościoła św. Michała, natomiast druga grupa wyruszyła z placu przy przychodni. Wszyscy połączyli się w jeden duży orszak na rynku.

Po przyjściu do kościoła świętych Apostołów Piotra i Pawła, Trzej Królowie złożyli hołd Nowonarodzonemu, nastąpiło wspólne kolędowanie, odbyła się uroczysta Msza święta podczas której dzieci i młodzież przedstawiły krótką scenkę, która powinna wszystkich zmusić do refleksji dotyczących przychodzącego do nas Boga.

Po Eucharystii, przed kościołem, można było skorzystać z poczęstunku ciepłą herbatą oraz bigosem.

Dziękujemy za liczny udział w tym wydarzeniu szczególnie dzieciom, które wraz z ks. wikariuszem przygotowały przedstawienie, a także parafianom i gościom.