Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowstąpienie Pańskie

                                                                                               Dobromierz 12.05.2024 r.

1.Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę godz. 18.30 – 19.00.

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: „Niedziela”,  „Gość Niedzielny” oraz Biuletyn Parafialny. W „Gościu Niedzielnym” artykuł demaskujący przekłamania imity pojawiające się w związkuz objawieniami w Fatimie.

3. Sprzątanie kościoła w Szymanowie: Radomski Jan, Figura Krzysztof

4. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Wtorek – św. Macieja Apostoła                                                                                                                                   
  • Czwartek – św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski                                   
  • Niedziela – Zwsłanie Ducha Świętego  

5. W poniedziałek 13 maja zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 17.00 będą przyjmowane intencje oraz okazja do spowiedzi św. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe i o godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. O przygotowanie figury prosimy mieszkańców Jugowej.                                                                                                                             

6. Zapraszamy na Krąg Biblijny w czwartek o godz. 19.00 do Domu Bożego Miłosierdzia.

7. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 w kościele św. Michała Archanioła.

8. Dzisiaj, jako II niedzielę miesiąca zbieramy ofiary w Szymanowie na cele remontowe.. Razem mamy kwotę 4 430 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. W przyszłą niedzielę, jako III niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na cele remontowe w Jugowej. W ubiegłą niedzielę wpłynęło na cele remontowe w Jugowej 100 zł. Razem mamy kwotę 2 330 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.                          

10. Dnia 1 czerwca br. organizujemy wraz z Radą Parafialną Parafialny Festyn Rodzinny na scenie w Dobromierzu. Przygotowujemy dla wszystkich dużo atrakcji (szczegóły podamy w późniejszym terminie), wśród których będzie między innymi Zabawa Fantowa. Dlatego już dzisiaj zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich Parafian o ofiarowanie fantów. Bardzo prosimy, aby były to rzeczy nieużywane. Fanty można przynosić na plebanię. Już teraz wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. Zebranie Rady Parafialnej w środę 15 maja o godz. 19.00 w Domu Bożego Miłosierdzia.

12. Parafia nasza prowadzi zbiórkę środków czystości, które wyślemy do Hospicjum w Wilnie prowadzonego przez polską siostrę zakonną. Zbiórka do końca maja. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim Ofiarodawcom.

13.Spotkanie ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w kościele św. Michała Archanioła. Obecność obowiązkowa

14.Próby przed uroczystością I Komunii świętej odbędą się 13.05 (Poniedziałek) – o godz. 16.00., a 15.05 ( Środa), 17.05 (Piątek) o godz. 16.30. Próby odbędą się w kościele św. Ap. Piotra i Pawła.

15. KOMUNIKAT O OGRANICZENIACH W RUCHU DROGOWYM

  • W dniach 18 i 19 maja 2024 r. w okolicach miejscowości Dobromierz, Cieszów i Świebodzice zostanie przeprowadzony wyścig kolarski o Puchar Polski, który również jest Eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym.

W związku z tym wystąpią istotne ograniczenia w ruchu drogowym i tak:                   

1. Dnia 18.05 br. /sobota/ w godzinach od 9  do 17 odbywał się będzie wyścig jazdy na czas, z ruchu zostanie całkowicie wyłączony odcinek drogi wojewódzkiej nr 375 pomiędzy Dobromierzem a Chwaliszowem. Organizator wyznaczył objazdy.

2. Dnia 19.05 br. /niedziela/ w godzinach od 9 do 17 odbywał się będzie wyścig ze startu wspólnego, ruch na trasie: Dobromierz – Chwaliszów – Cieszów – Świebodzice – Dobromierz  będzie istotnie ograniczony i kierowany przez funkcjonariuszy policji i druhów ochotniczej straży pożarnej.Za utrudnienia w ruchu drogowym przepraszamy, prosimy o wyrozumiałość i wybieranie innych, może czasem dłuższych tras przejazdu.                                                 

Z kolarskim pozdrowieniem

Mateusz Rosiak

Dyrektor Wyścigu