Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła

Dobromierz, dnia 08.09.2019 r.

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i  środę godz. 18.30 – 19.00 .

2.      Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

• Czwartek  – Najświętszego Imienia Maryi
    • Piątek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i dK
    • Sobota – Podwyższenie Krzyża Świętego

• Jugowa:  Mielnik Anna, Chryplewicz Kornelia
    • Dobromierz: Śliwińska Joanna, Domeracka Marta, Domeracka Małgorzata
    • Szymanów: Janusz Iwona, Jurecka Andżelika

5.      W ubiegłą niedzielę zebraliśmy jeszcze  kwotę 140 zł. Razem mamy sumę 17 900 zł. + 6 691 zł z Dożynek,  czyli 24 491 zł.  Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

6.      W  poniedziałek 9 września o godz. 19.00 w Domu Bożego Miłosierdzia odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

7.      W dniu: 11.09.2019 w NZOZ „ZDROWIE” ul. Kościuszki 4 w Dobromierzu w godzinach od 11 :00 do 13:00 odbędą się  Badania wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego dla mieszkańców gminy.Zapisy i  rejestracja pod nr (74)858-61-10. Koszt badania komputerowego 5 zł Koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego- 10zł.

Zapisy prowadzone będą do dnia 11.09.2019 Podczas badania istnieje możliwość zapisania się na konsultację okulistyczną oraz zamówienia okularów korekcyjnych.Badanie przeznaczone jest dla osób dorosłych. (powyżej 16-go roku życia)

8.      W piątek 13 września zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 16.00 będą przyjmowane intencje i możliwość skorzystania ze spowiedzi św.. O godz. 16.30 nabożeństwo Maryjne i o godz. 17.00 Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej. O przygotowanie figury prosimy mieszkańców Pietrzykowa.

9.      W czwartek 12 września br. o godz. 11.00 odbędzię się w Jaskulinie uroczystość 50-lecia Domu Pomocy Społecznej. Mszy św. jubileuszowej będzie przewodniczł Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Ignacy Dec.

10.  Zbiórka ministrantów w sobotę 14 września o godz. 10.00 w kościele św. Michała Archanioła w Dobromierzu. Obecność obowiązkowa. Na zbiórkę zapraszamy także chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

11.  Osoby, które zapisały się na wyjazd do Budapesztu proszone są o wpłacenie ustalonej zaliczki. Brak jest już miejsc, ale można się zapisać na listę rezerwową.

12.  Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

• Marcin Rogowski, zam. Dobromierz z Katarzyną Barbarą Piwko, zam. Dobromierz (zapowiedź III).

13.  Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie przy organizacji Dożynek Gminnych. Podajemy rozliczenie dochodu, który jest przeznaczony na cele remontowe kościoła św. Michała Archanioła:

Z Szymanowa:
    – kawa, ciasto – 2 737 zł
    – grill – 922 zł
    – płomyki z rosołem pani Kobylińskiej – 215 zł
    – pierogi – 847 zł
    – Siatkarski Klub Sportowy i OSP Dobromierz – 400 zł
    – Zespół „Dobromierzanie – 700 zł
    – bigos i grochowka-  870 zł.
    Razem:  6 691 zł