Z życia parafii

Msza św. dożynkowa

W sobotę 31 sierpnia w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odbyła się uroczysta msza święta dożynkowa, w której uczestniczyli rolnicy, mieszkańcy naszej gminy oraz wójt gminy Jerzy Ulbin wraz z radnymi, sołtysami oraz posłanki i posłowie zaproszeni przez włodarza gminy.

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Ordynariusz Świdnicki, ks. bp Ignacy Dec. Wśród księży koncelebrujących byli wszyscy księża z naszej gminy: ks. Kondrad Polesiak, proboszcz z Gniewkowa, ks. Sylwester Kawa, proboszcz z Roztoki, ks. Andrzej Walerowski, ks. prałat senior Wenancjusz Róg oraz ks. Józef Siemasz – dziekan naszego dekanatu, proboszcz parafii św. Mikołaja w Świebodzicach i ks. Krzysztof Ora z wydziału duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej.

Oprawę liturgiczną sprawował kapela”Janciki” z Czarnego Boru.

Podczas Mszy świętej dziękczynnej za zebrane plony ksiądz biskup Ignacy Dec poświęcił wieńce dożynkowe wykonane przez przedstawicieli sołectw gminy Dobromierz oraz pięknie ozdobiony chleb – symbol pracy, dostatku i wspólnoty – którym po Mszy św. wszyscy zostali poczęstowani poświęconym chlebem upieczonym z tegorocznego ziarna.

Po Mszy św. przy pięknej, słonecznej pogodzie tradycyjny korowód dożynkowy przemaszerował z kościoła na plac przy parku, gdzie obywała się dalsza część dożynek.

fot. Stanisław Kałużny/dobromierz.pl