Ogłoszenia duszpasterskie – XXI Niedziela Zwykła

Dobromierz, dnia 23.08.2020 r.

1.     Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę – godz. 18.30 – 19.00.

2.     Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

3.     W liturgii Kościoła wspominamy:

• Poniedziałek– św. Bartłomieja, Apostoła
    • Środa –NMP Częstochowskiej
    • Czwartek   – św. Moniki
    • Piątek  – św. Augustyna, biskupa i dK
    • Sobota– Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

4.     O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

• Jugowa: Szynka Bożena, Zieliński Zbigniew
    • Dobromierz: Kościelecka Zenobia, Surmacz Bożena, Rogowski Ryszard, Kowalczyk Malwina, Szozda Ewa
    • Szymanów – Ciura Piotr, Klasa Anna

5.      Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

1. Łukasz Serafin, zam. Świebodzice z Angeliką Ślązak (zapowiedź III).

2. Przemysław Andrejenko, zam. Świebodzice z Malwiną Barbarą Kowalczyk, zam. Dobromierz (zapowiedź II).

6.      W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na pomoc dla Libanu 896 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

7.     W przyszłą niedzielę, jako ostatnią niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na cele remontowe.

8.     W sobotę 29 sierpnia o godz. 16.00 w kościele w Jugowej Msza św. dziękczynna za zebrane plony. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.

9.     KOMUNIKAT DO KSIĘŻY PROBOSZCZÓW
    wobec zapowiadanej kolejnej fali zakażeń
    spowodowanych wirusem SARS-CoV-2
    W związku z możliwością kolejnych zakażeń spowodowanych wirusem SARS-CoV-2 i wzmożonym nadzorem sanitarno-epidemiologicznym w kościołach apelujemy o zachowanie wszelkich obostrzeń sanitarnych (uregulowania prawne Rozp. Min. Zdrowia  z dnia 7 sierpnia 2020 r. Dz.U. z 2020 poz.1356).
    Wobec powyższego przypominamy:
    – wejście do kościoła – ze względu na konieczność dezynfekcji tylko jedne drzwi otwarte
    – obowiązkowa dezynfekcja rąk osób wchodzących (w obecności przedstawiciela służb kościelnych)
    – wejście do świątyni wyłącznie z osłoną ust i nosa (można ewentualnie postarać się i zakupić maseczki jednorazowe, ustawić puszkę za dobrowolną ofiarę); może być to również szalik, chusta, przyłbica, półprzyłbica, jeśli ktoś ma problemy zdrowotne.
    – zakrywanie ust i nosa jest obowiązkowe
    – obowiązuje dezynfekcja sprzętów, powierzchni
     – rozdzielający Komunię Świętą powinni wcześniej w sposób zauważalny dla wiernych zdezynfekować dłonie
    –  księży oraz pracowników służby kościelnej  obowiązuje stosowanie odpowiedniej zasłony poza czynnościami liturgicznymi