Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – X Niedziela Zwykła

 Dobromierz 09.06.2024 r.

1.Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę godz. 18.30 – 19.00.

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: „Niedziela”,  „Gość Niedzielny” oraz Biuletyn Parafialny. W „Gościu Niedzielnym”: o kultach Serca Jezusa i Serca Maryi, że te tradycyjne kulty są wciąż żywe i potrzebne w dzisiejszych czasach. Jest też do nabycia „Historia Kościoła”, w której można przeczytać między innymi o tym, czy św. Piotr naprawdę przebywał w Rzymie, oraz jak wyglądało życie religijne podczas powstania warszawskiego. Cena egzemplarza – 12 zł.

3. Sprzątanie kościoła w Szymanowie: Mickiewicz Maria, Kurzepa Andrzej

4. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Wtorek – św. Barnaby,
  • Czwartek – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i dK 
  • Piątek – Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika                                                                                                                                         

5. W przyszłą niedzielę, jako 3 niedzielę miesiąca będziemy zbierać w Jugowej ofiary na cele remontowe. Do tej pory mamy kwotę  3 560 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Dzisiaj, jako 2 niedzielę misiąca zbieramy w Szymanowie ofiary na cele remontowe. Razem do tej pory mamy kwotę 7 000 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy jeszcze na cele remontowe 100 zł. Razem mamy kwotę      20 430 zł.

8. W czwartek 13 czerwca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Od godziny 17.00 będą przyjmowane intencje i możliwość skorzystania ze spowiedzi św. O godzinie 17.30 nabożeństwo czerwcowe. O godz. 18.00 Msza św. i wzruszający spektakl o Objawieniach w Fatimie pt. „Pastuszkowie Matki Bożej” w wykonaniu aktorów Teatru z Wałbrzycha. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej. O przygotowanie figury prosimy mieszkańców Pietrzykowa.

9. W przyszłą niedzielę 16 czerwca uroczystość odpustowa w Jugowej ku czci św. Antoniego z Padwy. Msza św odpustowa ogodz. 10.30,którą odprawi i słowo Boże wygłosi ks. Mateusz Graboń, wikariusz z parafii w Jedlinie Zdrój.

10. W niedzielę 16 czerwca będziemy gościć w naszej parafii w godzinach 9.00 – 10.00 przy plebanii i Domu Bożego Miłosierdzia uczestników V Rajdu Rowerowego na rzecz Hospicjum Wałbrzyskiego.

11. W środę 19 czerwca zebranie Rady Parafialnej o godz.19.00 w Domu Bożego Miłosierdzia podsumowujące pierwsze półrocze pracy.

12. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę na Podlasie dniach 28.08-1.09.2024

Program:

1 dzień, godz. 23.00 Wyjazd z Dobromierza. Nocny przejazd na Podlasie 

2 dzień, Białystok sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Sokółka cud eucharystyczny. Wioska tatarska obiadokolacja, nocleg

3 dzień, śniadanie, Wigry-klasztor nad jeziorem, Studzieniczna Sanktuarium na Wyspie, Augustów rejs statkiem, obiadokolacja, nocleg

4 dzień, śniadanie, całodzienna wycieczka do Wilna i Trok, nawiedzenie Ostrej Bramy, obiadokolacja, nocleg

5 dzień, śniadanie, Warszawa. Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście, Grób bł ks Popiełuszki, obiadokolacja, powrót do Dobromierza ok. 24.00

cena za osobę:  1450 zł

Zapisy u ks. Proboszcza do 15 czerwca br. .