Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – IX Niedziela Zwykła

  Dobromierz 02.06.2024 r.

1.Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę godz. 18.30 – 19.00.

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: „Niedziela”,  „Gość Niedzielny” oraz Biuletyn Parafialny. W „Gościu Niedzielnym”: o czym świadczy wzywanie do usuwania krzyży w przestrzeni publicznej.

3. Sprzątanie kościoła w Szymanowie: Paszkowska Iwona, Jędrasiak Andrzej

4. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek – św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy                                    
  • Środa – św. Bonifacego, biskupa i Męczennika
  • Piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa  
  • Sobota – Niepokalanego Serca NMP

5. W oktawie Bożego Ciała Msze św. z procesją Eucharystyczną w kościele św. Michała Archanioła o godz. 18.00,  Na zakończenie oktawy w czwartek 6 czerwca procesja do 4 ołtarzy i błogosławieństwo wianków. W oktawie zapraszamy dzieci z rodzicami do sypania kwiatków.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała w kościele św.Michała Archanioła. W piątek spowiedź św. o godz. 17.30 w kościele św. Michała Archanioła.

7. W piątek z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

8. W piątek 7 czerwca zapraszamy do udziału w osobistej modlitwie „24 godziny Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa”o godz. 18.00 w kościele św. Michała Archanioła i kończymy w sobotę 8 czerwca Eucharystią o godz. 18.00. W związku z tym nie będzie Mszy św. w sobotę o godz. 8.00 oraz Koronki do Bożego Miłosierdzia w piątek.

9. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy jeszcze  na cele remontowe w Jugowej 100 zł. Razem mamy kwotę 3 560 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy jeszcze  na cele remontowe w Szymanowie 1 100 zł. Razem mamy kwotę 7 000 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. W ubiegłą niedzielę zebraliśmyna cele remontowe 1 010 zł. Razem mamy kwotę      20 330 zł.

13. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę na Podlasie dniach 28.08-1.09.2024

Program:

1 dzień, godz. 23.00 Wyjazd z Dobromierza. Nocny przejazd na Podlasie 

2 dzień, Białystok sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Sokółka cud eucharystyczny. Wioska tatarska obiadokolacja, nocleg

3 dzień, śniadanie, Wigry-klasztor nad jeziorem, Studzieniczna Sanktuarium na Wyspie, Augustów rejs statkiem, obiadokolacja, nocleg

4 dzień, śniadanie, całodzienna wycieczka do Wilna i Trok, nawiedzenie Ostrej Bramy, obiadokolacja, nocleg

5 dzień, śniadanie, Warszawa. Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście, Grób bł ks Popiełuszki, obiadokolacja, powrót do Dobromierza ok. 24.00

cena za osobę:  1450 zł

Zapisy u ks. Proboszcza do 15 czerwca br. .

14. Już dzisiaj zapraszamy naszych Parafia i Gości na nabożeństwo fatimskie 13 czerwca, w czasie którego będzie przedstawiony wzruszający spektakl o Objawieniach w Fatimie pt. „Pastuszkowie Matki Bożej” w wykonaniu aktorów Teatru z Wałbrzycha.

15. W niedzielę 16 czerwca będziemy gościć w naszej parafii uczestników V Rajdu Rowerowego na rzecz Hospicjum Wałbrzyskiego.