Ogłoszenia duszpasterskie – VIII Niedziela Zwykła

Dobromierz, dnia 03.03.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – VIII  Niedziela Zwykła

1.      Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko we wtorek  godz. 17.30 – 18.00

2.      Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

• Poniedziałek – św. Kazimierza, Królewicza
    • Czwartek – św. Perpetuy i Felicyty
    • Piątek – św. Jana Bożego

• Jugowa:  Anna Marciniak, Katarzyna Dziurska
    • Dobromierz : Kołacz Krzysztof, Abramek Stanisław, Tulińska Henryka, Filipczak Paulina, Engler Małgorzata

5.      W środę 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: Dobromierz – godz. 8.00 (kościół św. Michała Archanioła), godz. 18.00 – (koścół św. Piotra i Pawła); Pietrzyków – godz. 16.00; Szymanów – godz. 16.00; Jugowa – godz. 17.00. W czasie każdej Mszy św. będzie posypanie głów popiołem. Środa Popielcowa jest obowiązującym dniem pokuty, który należy zachować w całym kościele przez wstrzemięźliwość i post.

6.      Droga Krzyżowa w Dobromierzu w piątek – godz. 17.00 i Msza św. (kościół św. Piotra i Pawła); w Jugowej – godz. 15.30 i Msza św.; natomiast w Szymanowie we czwartek – godz. 15.30 i Msza św.

7.      Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie w niedzielę w Pietrzykowie, Szymanowie i Jugowej po Mszy św. Natomiast w Dobromierzu o godz. 16.00 w kościele św. Michała Archanioła z kazaniem pasyjnym.

8.      Dzisiaj rozpoczyna się 52 Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu.

9.      W ubiegłą niedzielę zebraliśmy  na cele remontowe 1 270 zł. Razem mamy 6 680 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

10.  W dniu 14 marca w NZOZ „ZDROWIE” w Dobromierzu w godz. od 14.00 – 16.00 odbędą się badania wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego dla mieszkańców Gminy. Zapisy telefoniczne 74/858-61-10. Koszt badania wzroku – 5 zł. Koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego – 10 zł. Zapisy prowadzone będą do dnia 14.03.2019 r.. Po badaniu istnieje możliwość doboru szkieł i zrobienia okularów.

11. Zebranie rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się we wtorek 5 narca po Mszy św. w Domu Bożego Miłosierdzia.