Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania

Dobromierz, dnia 21.04.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę godz. 18.30 – 19.00.

2.      Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

  • Niedziela –  NiedzielaMiłosierdzia Bożego

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa:  Delanowska Krystyna, Młynarczyk Grażyna
  • Dobromierz : Letko Mirosława, Sałek Monika, Guźniczak Halina, Płóciennik Maria, Polańska Beata

5.      Zbliżająca się Niedziela Miłosierdzia Bożego ma charakter dziękczynny za okazywane nam wszystkim Boże Miłosierdzie, ale równocześnie jest to świeto patronalne CARITAS. I jak co roku w tą niedzielę we wszystkich kościołach naszej Diecezji przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na działalność charytatywnę Caritas Diecezji Świdnickiej, która z zebranych środków pieniężnych prowadzi; jadłodajnie, Niepubliczną Szkołę Katolicką, warsztaty terapii zajęciowej, świetlice środowiskowe dla dzieci jak również organizuje wypoczynek dla dzieci z Polski i dawnych Kresów. W tym roku ofiry ze zbiórki zostaną w całości przeznaczone na Dom Samotnej Matki w Pieszycach. Za wszelką życzliwość i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

6.      Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Świdnicy.

7.      W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8.      Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  • 1. Radosław Orynczak, zam. w Szymanowie z Małgorzatą Urszulą Hoffman, zam. w Warszawie (zapowiedź III) 
  • 2. Radosław Roman Rowicki, zam. Dobromierz z Moniką Czapla, zam. Jawor (zapowiedź II)