Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa

Dobromierz, dnia 28.03.2021 r.

1.     Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna
    2.     Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką Niedzielę,  Gościa Niedzielnego i Biuletyn Parafialny..
    3.     O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

• Jugowa: Reczyńska Stanisława, Reczyńska Beata
    • Dobromierz: : Kłosak Patrycja, Kucharek Magdalena, Kucharek Halina, Żur Anna, Matkowska Iwona
    • Szymanów: sprzątanie według zeszytu

4.     Dzisiaj zbieramy ofiary na cele remontowe. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
    5.      Triduum Paschalne :
    Porządek w związku z obowiązującymi obostrzeniami będzie następujący:
    Wszystkie Msze św. i Nabożeństwa będą w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Dobromierzu:

WIELKI CZWARTEK
    – Uroczysta Mszaśw. Upamiętniająca Ostatnią Wieczerzę i ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msze św. : Jugowa, Szymanów i pozostałe wioski – godz. 17.00. Dobromierz – godz. 19.00. Po Mszy św. adoracja Pana Jezusa do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK
    –  to jedyny dzień w roku, kiedy nie odprawia się Mszy św. Centralną częścią liturgii jest adoracja Krzyża. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary złożone tego dnia przy adoracji Krzyża przeznaczone są na Boży Grób w Jerozolimie. Liturgia Męki Pańskiej:
     godz. 15.00 – Droga Krzyżowa i Nowenna do Bożego Miłosierdzia.Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 10.00 do godz. 16.00.
    Liturgia Męki Pańskiej – Jugowa, Szymanów i pozostałe wioski – godz. 17.00.  Dobromierz – godz. 19.00. Adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie do godz. 22.00

WIELKA SOBOTA
    – Liturgia Wigilii Paschalnej:
    Jugowa, Szymanów i pozostałe wioski – godz. 19.00. Liturgia Wigilii Paschalnej zakończona procesją rezurekcyjną.
    Dobromierz – godz. 21.30 – Nowenna do Bożego Miłosierdzia; godz. 22.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej zakończona procesją rezurekcyjną.
    Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
    Porządek Mszy św. będzie następujący:
    godz. 9.00 – Szymanów, Siodłkowice
    godz. 10.00;  Dobromierz i pozostałe wioski
    godz. 11.00 – Jugowa
    godz. 12.00 – Dobromierz

6.     W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tak jak w Niedzielę Wielkanocną. Taca w poniedziałek Wielkanocny jest przeznaczona na WSD w Świdnicy.
    7.     Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie według następującego porządku: Dobromierzi pozostełe wioski ( w kościele i wokół kościoła) – godz. 9.00 i 12.00; Jugowa (wokół kościoła ) – godz. 10.00 ; Szymanów (wokół kościoła) – godz. 11.00; Pietrzyków  (przed kaplicą) – godz. 10.00.