Niedziela Palmowa

29 marca obchodziliśmy Niedzielę Palmową – jest to ostatnia Niedziela Wielkiego Postu, dzień w czasie, którego wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Tego dnia przynosimy do Kościoła palmy, które kapłan świeci podczas Mszy. Symbolizują one odradzające się życie. Jak już od kilku lat bywa w naszej parafii odbył się konkurs na najpiękniejszą palmę. Pierwsze miejsce zajęła palma zrobiona przez DPS w Jaskulinie, drugie miejsce zdobyli mieszkańcy Dobromierza, a trzecie miejsce Szkoła Podstawowa w Dobromierzu. Tym, którym nie udało się dostać do najlepszej trójki gratulujemy, gdyż wszystkie palmy były pięknie zrobione i każdy musiał w ich przygotowanie włożyć wiele trudu.