Z życia parafii

Majowe Nabożeństwo Fatimskie

W ubiegłą niedzielę, 13. maja obchodziliśmy w naszej parafii pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie – była to 95. rocznica objawień fatimskich.

Od godz. 17:00 były przyjmowane intencje Mszy Świętej oraz była możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.. O godz. 17:30 rozpoczęło się Nabożeństwo Majowe, które poprowadził Ks. Gabriel. Natomiast kilka minut po godz. 18:00 rozpoczęła się Msza Święta. Liturgii Eucharystycznej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ks. Proboszcz Andrzej, a celebrowali Ją razem z nim Ks. Prałat Wenancjusz oraz Ks. Gabriel.

Po Mszy św. przyszedł czas na procesję. Figurkę ponieśli oraz różaniec poprowadzili: mieszkańcy Jugowej, młodzież idąca do bierzmowania, rodzice dzieci I Komunijnych, mieszkańcy Szymanowa oraz Pietrzykowa.

Figurkę Matki Bożej przystroili kwiatami mieszkańcy Jugowej. Za co, składamy im słowa „Serdeczne Bóg Zapłać!”.

Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy na następne Nabożeństwo, które odbędzie się 13. czerwca.