Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu
ul. Cmentarna 8, 58-170 Dobromierz

tel. 74 8586 115

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz do nas jakieś pytania. Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

  Ten dzień dziś najpiękniejszy…

  W ubiegłą niedzielę, 27. maja obchodziliśmy nie tylko Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, ale jako wspólnota parafialna mogliśmy się spotkać, o godz. 11:00 w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, na uroczystej Eucharystii podczas której dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej. Był to wyjątkowy dzień dla tych dzieci. Uroczystą Mszę Świętą sprawował Ks. Proboszcz Andrzej.

  Po Komunii Świętej był czas na podziękowania: dzieci oraz ich rodzice dziękowali kapłanom oraz Pani katechetce Teresie Żołądek, która przygotowała je do tej ważnej uroczystości. Natomiast po Mszy Świętej była chwila czasu na wspólne zdjęcia.

  O godz. 16:00 odbyło się Nabożeństwo Majowe, po którym każde dziecko otrzymało pamiątkowy obrazek Pierwszej Komunii Świętej.

  Po pierwszej Komunii jest Biały Tydzień. Jest to nawiązanie do tradycji katechumenatu z pierwszych wieków Kościoła. Biały Tydzień to wielka szansa przyzwyczajenia dzieci po pierwszej Komunii św. do należytego uczestnictwa w Eucharystii.

  W tym samym dniu obyła się również rocznica dzieci, które w tamtym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej.