Z życia parafii

Koncert Kolęd i Pastorałek

W wesołej i miłej atmosferze upłynął niedzielny wieczór w naszej parafii. 8 stycznia o godz. 16:00 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła odbył się Koncert Kolęd i pastorałek w wykonaniu słynnej piosenkarki – Pani Krystyny Giżowskiej.

Na samym początku ks. proboszcz przywitał bardzo serdecznie Panią Krystynę Giżowską, J.E. Ks. Biskupa Ignacego Deca, Ks. prałata Wenancjusza, ks. Gabriela, wszystkich zgromadzonych w kościele oraz Wójta Gminy Dobromierz – Pana Jerzego Ulbina, który był współorganizatorem koncertu.

Tuż po powitaniu przez ks. Andrzeja rozpoczął się koncert, kolędą „Przybieżeli do Betlejem…”. Podczas godzinnego występu artystka zaśpiewała najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

Ciekawym momentem, który chyba przypodobał się najbardziej wszystkim zgomadzonym w kościele było wspólne zaśpiewanie kolędy „Oj maluśki, maluśki” Pani Krystyny wraz z J.E. Ks. Biskupem Ignacym Decem – wykonawcy tworzyli naprawdę zgrany duet.

Kiedy już koncert dobiegał końca w imieniu wszystkich ks. Proboszcz poprosił Panią krystynę, by jeszcze została chwilę z nami i zaśpiewała kilka swoich najbardziej znanych utworów. Artystka zgodziła się i zaśpiewała m.in. „Nie było Ciebie tyle lat”, „Złote obrączki”, „Przeżyłam z Tobą tele lat”.

Wójt Gminy Dobromierz podziękował Piosenkarce za występ i wręczył jej kwiaty. Kwiaty zostały również wręczone dostojnemu Gościowi – J.E. Ks. Biskupowi Ignacemu Decowi, który na sam koniec powiedział kilka słów oraz udzielił wszystkim Błogosławieństwa Bożego.

„W żłobie leży” to kolęda, która zakończyła koncert Pani Kryzstyny Giżowskiej w naszej parafii.

Na koncert przybyło wiele osób, które chciały posłuchać kolęd w wykonaniu tej cenionej piosenkarki. Za uczestnictwo w koncercie i wspólne kolędowanie składamy wszystkim słowa „Bóg Zapłać”.