Z życia parafii

Festyn rodzinny

Już kolejny raz nasza parafia organizowała festyn rodzinny. W tym roku połączono festyn parafialny wraz z otwarciem sceny plenerowej w Dobromierzu.

Program tegorocznego festynu był bardzo ciekawy i obszerny. O godz. 10:30 rozpoczął się wyścig kolarski dla dzieci do lat 14 Liga MTB Cross-Country.

Natomiast o godz. 15:00 rozpoczął się festyn uroczystym otwarciem sceny plenerowej,  która została wybudowana ze środków z budżetu Gminy Dobromierz, funduszu sołeckiego Dobromierza i środków pozyskanych z konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”.

Warte uwagi było także przedstawienie teatralne „Pagonek i Gusia w poszukiwaniu najpiękniejszego miejsca na ziemi”. Na nowej scenie można było także zobaczyć występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dobromierzu, a także posłuchać miejscowych zespołów folklorystycznych „Dobromierzanie” i „Czerwone Róże”.

Uczestnicy festyny mogli także skorzystać z bogatej oferty kulinarnej, zabawy fantowej z atrakcyjnymi nagrodami – tradycyjnie nagrodą główną w zabawie fantowej była świnia.

Dzieci wraz ze swoimi rodzicami mogły uczestniczyć w rodzinnych grach i zabawach sportowych.

Na Dobromierskiej scenie nie mogło zabraknąć także gwiazd, bowiem wieczorem wystąpili: Danny Bryant, Obstawa Prezydenta, Duet the Look z utwaroami zespołu Roxette.

Bardzo dziękujemy wszyskim zaangażowanym w przygotowanie festynu.