Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu
ul. Cmentarna 8, 58-170 Dobromierz

tel. 74 8586 115

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz do nas jakieś pytania. Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

  Odpust w Jugowej

  Ksiądz prałat senior Wenancjusz Róg, który jest rezydentem w naszej parafii, przewodniczył 10 czerwca koncelebrowenej Mszy Św. odpustowej w Jugowej, podczas której za wstawiennictwem św. Antoniego modlił się za wszystkich żywych i zmarłych mieszkańców Jugowej. Wraz z Księdzem prałatem Mszę św. sprawował również ks. proboszcz Andrzej.

  W swojej homilii ks. prałat przybliżył wiernym zgromadzonym w kościele czym tak naprawdę jest odpust i jak powinniśmy przeżywać odpust zarówno jako wspólnota parafialna, ale także jako zwykła rodzina. Następnie przybliżył sylwetkę św. Antoniego z Padwy oraz namawiał wiernych do brania przykładu z postawy życiowej tego świętego.

  Na koniec głoszonego Słowa Bożego ks. Wenancjusz podał trzy wartościowe zasady, które powinniśmy rozważyć i przywrócić do swojego życia. Pierwszą zasadą jest błogosławieństwo dzieci przez swoich rodziców. Następną jest przywrócenie modlitwy w rodzinie. A ostatnią przyjmowanie Słowa Bożego, rozważanie Go oraz wcielanie tego co Bóg do nas mówi w swoje życie.

  Odpustową Eucharystię zakończyła uroczysta procesja wokół kościoła, podczas ktorej wierni odśpiewali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

  Święto patronalne kościoła jest jedną z okazji do odpustu zupełnego (darowanie wobec Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone co do winy).