Z życia parafii

Nabożeństwo Fatimskie 13.06.2012

3. czerwca odbyło się już drugie w tym roku Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. wikariusz Gabriel Mularz. Wraz z nim Mszę św. celebrowali ks. proboszcz Andrzej Walerowski oraz ks. prałat senior Wenancjusz Róg.

W homilii była mowa o miłości. Zostały przytoczone słowa z 1. Listu św. Pawła do Koryntian (13, 1-13), m.in. :

„Gdybym posiadał dar przemawiania z natchnienia Bożego i znał wszystkie tajemnice, i posiadł wszelką wiedzę, i wiarę miał taką, żebym mógł góry przenosić, a miłości bym nie miał,niczym jestem”.

Ks. Gabriel tłumaczył wszystkim zgromadzonym w kościele, że miłość jest najcenniejsza. To właśnie miłość powinniśmy w sobie pielęgnować – zarówno miłość do Boga, jak i do drugiego człowieka.

Po Mszy św. odbyła się procesja ulicami Dobromierza, którą również poprowadził ks. Gabriel. Natomiast różaniec w poszczególnych stacjach odmawiały dzieci, które w tym roku poraz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej. Figurę Matki Bożej ponieśli mieszkańcy różnych miejscowości naszej parafii.

Było to ostatnie Nabożeństwo Fatimskie, w którym ks. Gabriel uczestniczył jako wikariusz naszej parafii. Za sprawowaną Mszę św., wygłoszone Słowo Boże oraz poprowadzoną procesję serdecznie mu dziękujemy.

Za przygotowanie Figury Matki Bożej składamy słowa „Bóg zapłać”. Zapraszamy na kolejne nabożeństwo Fatimskie, które odbędzie się 13 lipca.