Odpust ku czci św. Antoniego

W niedzielę, 12 czerwca, przeżwaliśmy w naszym kościele filialnym w Jugowej odpust ku czci św. Antoniego z Padwy. Mszę św. sprawował oraz homilię wygłosił ks. Przemysław Pojasek – redaktor naczelny świdnickiej edycji tygodnika „Gość Niedzielny”.

Na początku Eucharystii został poświęcony nowy baldachim, który został ufundowany przez mieszkańców Jugowej.

W słowie skierowanym do wiernych główny celebrans przypomniał po krótce kim był św. Antoni – uznawany jest za patrona rzeczy zagubionych, jednak jak przypomniane zostało podczas homilii, Antoniego prośmy o pomoc nie tylko wtedy, gdy zgubi się nam portfel czy klucze, ale i wtedy, gdy nasze zguby są o wiele cenniejsze, takie jak wiara, sens, miłość i nadzieja. Ks. Przemysław opowiadał też o tym, jakim dobrym kaznodzieją był święty – bowiem, tam gdzie głosił kazania przychodziło zawsze wiele osób by go posłuchać. Wspomniał także o cudzach, które działy się, kiedy święty z Padwy głosił Słowo Boże. W drugiej części swojego kazania celebrans wyjaśnił definicję Trójcy Świętej.

Po Mszy św. odbyła się procesja wokół kościoła. Na odpust przybyło wielu Gości, a przede wszystkim Parafian.