Diecezjalny Dzień Młodych w Wambierzycach

Już po raz kolejny w Wambierzycach odbył się Diecezjalny Dzień Młodych pod hasłem „Dotknij miłosierdzia”. W godzinach popołudniowych 19. września młodzież z całej Diecezji Świdnickiej zgromadziła się u Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin na wspólną modlitwę i zabawę. Nie zabrakło także młodzieży z naszej parafii, która wybrała się tam wraz z ks. Romualdem.

Rejestracja grup początkowo miała trwać do godz. 13:00, a chwilę później miał nastąpić start obchodów święta młodych. Pierwszym puntem programu była konferencja dotycząca Światowych Dni Młodzieży. Ks. Rafał opowiadał młodym ludziom, jak od środka wyglądają Światowe Dni Młodzieży i jak one będą przebiegały w przyszłym roku w Krakowie. Następnie o godz. 14:30 rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadził ks. Roman Tomaszczuk.

Przed adoracją zostały rozdane wszystkim uczestnikom puste białe kartki, które podczas adoracji zostały wykorzystane do zrobienia łódki. Każda łódka to dusza człowieka, która chce trwać przy Chrystusie. Następnie łódki stworzone przez młodych ludzi zostały złożone pod repliką krzyża Światowych Dni Młodzieży. Po adoracji rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył J.E. ks. Biskup Adam Bałabuch. Na zakończenie Mszy św. zostały rozdane wszystkim młodym ludziom pamiątkowe łapki z napisem „Dotknij miłosierdzia”. Po godz. 17:00 rozpoczęła się informacja diecezjalnego ŚDM. Ks. Paweł Łabuda zachęcał wszystkich do wolontariatu. Opowiadał o pracy wolontariusza i o tym czego można nauczyć się podczas wolontariatu. A na sam koniec odbyły się dwa koncerty. Młodzież brała udział w zabawie „Osioł” oraz w tańcu „Belgijka”.