74 858 61 15 basiunia0712@gmail.com

„Wspaniała Matko…”

13. sierpnia odbyło się czwarte w tym roku nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Uroczystą Mszę Świętą sprawował i homilię wygłosił ks. Marcin Werczyński. Współtowarzyszyli mu przy stole Pańskim: ks. proboszcz Andrzej Walerowski, ks. prałat senior Wenancjusz Róg oraz ks. Dariusz Szyra.

Homilia ks. Marcina opierała się głównie na szukaniu autorytetów we współczesnym świecie. Powtarzał on jak ważnym autorytetem dla każdego człowieka powinni być rodzice. Przypominał o tym, że już w Piśmie Świętym rodzice byli uważani za wielki wzór do naśladowania dla swoich dzieci. Ks. Marcin podał przykład Maryi i Józefa, którzy byli wielkim przykładem do naśladowania dla Pana Jezusa. Opowiadał o tym, jak to Pan Jezus szanował i doceniał swoich rodziców.

Po Mszy Św. udaliśmy się ulicami Dobromierza z kościoła św. Piotra i Pawła do kościoła św. Michała Archanioła.

Składamy serdeczne Bóg Zapłać dla mieszkańców Serwinowa oraz ul. Świdnickiej za przystrojenie figurki Matki Bożej Fatimskiej.