Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu
ul. Cmentarna 8, 58-170 Dobromierz

tel. 74 8586 115

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz do nas jakieś pytania. Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

    Wrześniowe Nabożeństwo Fatimskie

    Nabożeństwa fatimskie są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie się i słowa w Fatimie wypowiedziane do trojga młodych wizjonerów w 1917 roku w Portugalii. Przez modlitwę różańcową rozważamy życie i postawę Matki Bożej oraz Jej Syna, Wcielonego Jednorodzonego Syna Bożego, który dla naszego zbawienia stał się człowiekiem i ofiarował swoje życie za nas na krzyżu. W czwartek, 13. września, odbyło się kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. proboszcz Andrzej Walerowski. Wraz z nim celebrowali ją ks. prałat senior Wenancjusz Róg oraz ks. wikariusz Romuald Witwicki, który wygłosił homilię do wiernych zgromadzonych w kościele.

    Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Nabożeństwie Fatimskim. I jednocześnie już dziś zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które odbędzie się 13. października.

    O przystrojenie figury Matki Bożej Fatimskiej proszeni są mieszkańcy Dobromierza.