Z życia parafii

Wizytacja kanoniczna 2020

Ważnym wydarzeniem w życiu każdej wspólnoty parafialnej jest wizytacja kanoniczna, która odbywa się co 5 lat. Z tego względu, że od ostatniej wizytacji kanonicznej przeprowadzonej przez J.E. ks. Biskupa Ignacego Deca upłynęło już 5 lat, w tym roku, a dokładnie 28 czerwca gościliśmy w naszej parafialnej wspólnocie ks. Biskupa Adama Bałabucha – bpa pomocniczego Diecezji Świdnickiej.

Biskup na wizytację przybywa zawsze jako gospodarz diecezji, po to aby zapoznać się z sytuacją godpodarczą i duszpasterską parafii (Poszczególni pracownicy kurii przed przyjazdem biskupa, w jego imieniu, przybywają do parafii, aby dokonać aktualnej sytuacji parafii), ale oprócz tego, że biskup sprawdza stan parafii, jest to też czas, kiedy może spotkać się z wiernymi.

W naszej parafii podczas wizytacji kanonicznej ks. Biskup Adam odwiedził i odprawił Eucharystię w Szymanowie o godz. 9, w Jugowej o godz. 11 oraz w Dobromierzu o godz. 12.30 – podczas tej Mszy św. , po uprzednim przywitaniu w bramach świątyni, ks. Proboszcz przedstawił sprawozdanie z minionych 5 lat.