AktualnościZ życia parafii

Wielki Czwartek

Wieczorną Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy Święte Triduum Paschalne. Ta uroczysta Msza Święta jest dziękczynieniem za ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa służebnego. Ostania Wieczerza, którą Jezus spożywał z apostołami, była tradycyjną ucztą paschalną, przypominającą wyjście Izraelitów z niewoli egipskiej.

Przedstawiciele parafian, wspólnot parafialnych, szkoły i służby liturgicznej ołtarza złożyli naszym księżom serdecznie życzenia wytrwałości i męstwa w dalszej posłudze kapłaństwa, dziękując równocześnie za ich poświęcenie i pracę w naszej parafii.

Po liturgii Eucharystycznej i rozdaniu Komunii Świętej, w uroczystej procesji nastąpiło przeniesienie Najświętszego Sakramentu z tabernakulum do Ciemnicy, czyli ołtarza wystawienia, symbolizującego miejsce uwięzienia Chrystusa po Wieczerzy, w noc oczekiwania na wyrok. Od tego momentu tabernakulum pozostaje puste i otwarte na oścież. Wygaszona jest również wieczna lampka.

Szymanów