Z życia parafii

Uroczyste pożegnanie ks. Proboszcza Jana Gargasewicza

Dnia 26 czerwca 2011 r. o godz. 11:00 w kościele p.w. św. Piotra i Pawła w Dobromierzu odbyła się uroczystość pożegnalna ks. Prałata dr Jana Gargasewicza.

Parafianie tłumnie przybyli do świątyni, aby swoją obecnością i wspólną modlitwą podziękować odchodzącemu z naszej parafii Księdzu Proboszczowi Janowi Gargasewiczowi za 14 lat jego posługi w Dobromierskiej parafii. Miłym zaskoczeniem była też obecność byłego wikarego ks. Tomasza Galika.

Po sumie nadszedł czas pożegnania – łzy i smutek gościły na twarzy wiernych… Nastąpiła chwila odczytania listu pożegnalnego przez ks. Jana Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi ludziom dobrej woli.

Podziękowania dla księdza proboszcza za niezwykłą posługę złożyli: młodzież, ministranci, dyrekcja Szkoły Podstawowej, Matki Różańcowe, Strażacy. Na koniec Dobromierska schola złożyła życzenia w postaci piosenki „życzymy, życzymy…”.

Wcześniej pożegnanie ks. proboszcza odbyło się w kościołach filialnych: w Jugowej pożegnanie odbyło się 19 czerwca, a w Szymanowie 23 czerwca.

Czternaście lat to długi okres. Ile było w tym czasie sprawowanych Eucharystii, wygłoszonych homilii, wyśpiewanych pieśni, udzielonych komunii św., wyspowiadanych ludzi, ochrzczonych dzieci. Ile było udzielonych sakramentów małżeństwa, ile głoszonych rekolekcji, pogrzebów, ilu spotkanych i poznanych ludzi, wychowanych dzieci i młodzieży, załatwionych spraw kancelaryjnych i wielu, wielu innych spraw, które wchodzą w zakres pracy księży.

Warto też przypomnieć, że ksiądz Jan objął naszą parafię w marcu 1997 r., był wtedy najmłodszym księdzem, który otrzymał funkcję proboszcza w Diecezji Legnickiej ( dla przypomnienia w tamtym czasie nie było jeszcze utworzonej Diecezji Świdnickiej). Niektórzy mówili, że to za duże wyzwanie dla niego oraz, że sobie nie poradzi. Jednak okazało się zupełnie inaczej. Ksiądz proboszcz zrobił dużo dla naszej parafii, co można przeczytać w artykule : Dokonania Ks. Prałata Jana Gargasewicza.

Wielkim wydarzeniem było również zakwalifikowanie się ks. Jana do finału konkursu Proboszcz Roku 2005.

To, ile ksiądz Jan potrafi najlepiej ukazuje jego życiorys Biografia Ks. Jana Gargasewicza.

 

Dziękujemy za wszystko.

Niech Matka Boża, której opiece tak często nas powierzałeś, chroni Twe zdrowie i dodaje sił.

Księże Proboszczu – Bóg zapłać za Twoją obecność wśród nas.”