Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu
ul. Cmentarna 8, 58-170 Dobromierz

tel. 74 8586 115

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz do nas jakieś pytania. Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

  IMG 20190929 131725

  Ty, który wraz z Aniołami zwyciężyłeś szatana w niebie

  W niedzielę, 29 września, przeżywaliśmy uroczystość odpustową ku czci św. Michała Archanioła. Wspomnienie patrona parafii niesie za sobą kilka aspektów. W pierwszej kolejności powinniśmy pamiętać o tym, że mamy w niebie potężnego orędownika, który wstawia się za nami w naszych codziennych trudnościach.

  Uroczystej liturgii o godz. 13.00 przewodniczył ks. prof. dr. hab. Włodzimierz Wołyniec – rektor PWT we Wrocławiu. On też wygłosił kazanie do licznie zgromadzonych na Eucharystii parafian oraz gości.

  Sumę odpustową koncelebrowali kapłani z dekanatu Świebodzice, na czele dziekanem ks. Józefem Siemaszem, a także dyrektor wydziału katechetycznego świdnickiej kurii biskupiej ks. prałat dr Marek Korgul.

  W swojej homilii rektor PWT we Wrocławiu mówił o walce, jaką każdy człowiek przeżywa z samym sobą – o walce z lenistwem. Kaznodzieja podkreślał, że trzeba umieć znaleźć sposób w walce z lenistwem. Należy uporządkować w swoim życiu hierarchię wartości tego, co jest najważniejsze, ale przede wszystkim musimy kochać. Miłość do Boga i do bliźniego pozwoli pokonać to lenistwo i przezwyciężyć siebie.

  Na zakończenie Mszy św. było wystawienie Najświętszego Sakramentu, w czasie którego odmówiona została litania do św. Michała Archanioła oraz uroczyście zostało odśpiewane Te Deum.