Triduum Paschalne 2018

W Wielki Czwartek weszliśmy w samo sedno tajemnic naszej wiary: w tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Święte Triduum Paschalne to dla katolików najważniejsze dni w roku – w Wielki Czwartek sięgamy do źródła, z którego wywodzi się Msza Święta, do Ostatniej Wieczerzy.

Natomiast Wielki Piątek jest dramatycznym dniem sądu, męki i śmierci Chrystusa, dniem kiedy nie sprawuje się Eucharystii, bo jedna ofiara została złożona tego dnia na Golgocie.

Cisza Wielkiej Soboty przerywana jest po zapadnięciu zmroku Mszą Wigilii Paschalnej, zwiastującej Zmartwychwstanie i rozpoczynającej obchód Świąt Wielkiej Nocy.

Zapraszamy do galerii zdjęć: