Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu
ul. Cmentarna 8, 58-170 Dobromierz

tel. 74 8586 115

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz do nas jakieś pytania. Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

    Święta, która chodziła boso

    18 października w Szymanowie obchodziliśmy odpust ku czci św. Jadwigi Śląskiej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Kamil Raczycki, wikariusz z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Witoszowie Dolnym.

    W swojej homilii celebrans przypominał o tym, kim była święta. Opowiadał o jej głównych cechach charakteru: skromności, dobroci w stosunku do swoich podwładnych. Wspomniał też o jednym z faktów dotyczących św. Jadwigi – mianowicie, o tym, że chodziła ona boso, co nie podobało się jej mężowi. W związku z tym król poprosił spowiednika św. Jadwigi aby nakazał jej noszenie butów, gdyż wiedział, że królowa posłucha danego zalecenia przez spowiednika. Co się okazało ? Jadwiga polecenie spowiednika spełniła, nosząc buty… przypięte do paska. Można zadać więc sobie pytania, dlaczego święta tak postąpiła?

    Ks. Kamil zachęcał także do odwiedzenia grobu św. Jadwigi w Trzebnicy, gdzie znajduje się Międzynarodowe Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej.