Z życia parafii

Strażacy potrafią odważnie przygarnąć do serca człowieka

4 maja przypada wspomnienie św. Floriana – patrona Strażaków. Z tej okazji dzień wcześniej, 3-go maja, na Mszy św. w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, zgromadziły się wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Dobromierz by wspólnie dziękować Bogu za opiekę, którą ich otacza podczas każdej akcji oraz prosić o dalszą opiekę i błogosławieństwo. Mszę św. sprawował kapelan OSP Gminy Dobromierz, ks. Andrzej Walerowski – proboszcz naszej parafii.

W swojej homilii przypomniał wszystkim zgromadzonym postać jaką był św. Florian i to w jaki sposób stał się patronem ludzi odważnych. Na sam koniec ks. proboszcz zaproponował strażakom ochotnikom aby w przyszłości wspólnie wybrali się do Austrii, miejsca gdzie się urodził ich patron.

„Święty Florianie – broń nas i strzeż od ognia nieszczęsnego i piekielnego, rozpal ogień miłości i dobroci przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.”