Z życia parafii

Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii

Od piątej niedzieli Wielkiego Postu rozpoczęły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które głosił ks. Marcin Werczyński – prefekt Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.

Rekolekcje wielkopostne są szczególnym i wyjątkowym czasem w roku liturgicznym Kościoła. Jest to czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi.

Podczas każdego dnia rekolekcji towarzyszyło nam hasło związane z miłosierdziem. Pierwszego dnia były to „ogrody Miłosierdzia”, drugiego „drogi Miłosierdzia”, następnego „rozmowy Miłosierdzia” i ostatniego „Matka Miłosierdzia”. Podczas tych czterech dni spotkać rekolekcjonista chciał nam przypomnieć fakt, że nasz Bóg Ojciec jest Miłosierny. Pragnie naszego dobra i w każdej sytuacji jest nam bardzo blisko. Robi to wszystko z miłości do każdego człowieka. Każdy z nas jest tak samo równy i tak samo ważny dla Boga.

Oby ten czas rekolekcji wzbudził w nas refleksję do dobrego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.