Powiększyło się grono ministrantów w Jugowej

W Niedzielę, 26 marca, podczas Mszy św. o godz. 11:00 grono Liturgicznej Służby Ołtarza w Jugowej powiększyło się o pięciu nowych ministrantów: Gracjana Arendarczyka, Alexa Hałuszka, Maksymiliana Pyszka, Kacpra Rogalskiego oraz Krzysztofa Tryburę.

Mogą oni już nosić czerwoną albę oraz komże, które są głównym ubiorem ministranta i dzięki temu mogą w pełni uczestniczyć służąc na wszelkich Mszach św. i uroczystościach.

Przyjęcia do grona LSO dokonał Ks. Proboszcz Andrzej Walerowski oraz opiekun ministrantów, Ks. Romuald Witwicki.

Przez ostatni czas kandydaci do służby kilka miesięcy zdobywali wiedzę liturgiczną, uczyli się ministrantury i pogłębiali swoją wiedzę duchową. Na pamiątkę obłóczyn każdy z chłopców dostał dyplom oraz różaniec.

 

Zdjęcia w galerii.