Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne – XXVI Niedziela Zwykła

     Dobromierz, dnia 01.10.2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i  środę – godz. 18.30 – 19.00

2.      Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek – Świętych Aniołów Stróżów
  • Środa – św. Franciszka z Asyżu
  • Czwartek – św. Faustyny Kowalskiej
  • Piątek – św. Brunona, prezbitera
  • Sobota – NMP Różańcowej

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Kasprzyk Czesława, Zofia Noga
  • Dobromierz: Surmacz Bożena, Rogowski Ryszard, Kowalczyk Malwina, Szozda Ewa, Stec Ryszard

5.      W przyszłą niedzielę XVII Dzień Papieski. Po Mszach św. zbiórka do puszek na stypendia dla niezamożnej, a zdolnej młodzieży.

6.      W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 9.00. Spowiedź w piątek w kościele św. Piotra i Pawła od godz. 16.00.

7.      Nabożeństwa Różańcowe w Dobromierzu codziennie o godz. 16.30 i Msza św. o godz. 17.00. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00. Natomiast w niedzielę o godz. 12.00 (przed Mszą św. o godz. 12.30). W niedzielę Różaniec prowadzą Róże Żywego Różańca. W Jugowej w środę i piątek o godz. 15.30 i Msza św. W Szymanowie w czwartek o godz. 15.30 i Msza św.

8.      W przyszłą niedzielę 8 października na Mszy św. o godz. 12.30 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

9.      W przyszłą niedzielę 8 października o godz. 18.00 w Świdnickiej katedrze zakończenie peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej, którą poprzedzi procesja z kościoła pw. Św. Andrzeja Boboli o godz. 16.30.

10.  W sobotę 7 października Pielgrzymka Żywego Różańca do Barda Śląskiego.

11.  W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na cele remontowe 1020 zł. Razem mamy kwotę 17 360 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

12.  W imieniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję” zwracamy się o pomoc w ratowaniu przed zbrodnią aborcji nienarodzonych dzieci podejrzanych o niepełnosprawność lub chorobę. W naszej parafii tak jak ogłaszaliśmy dzisiaj zbieramy podpisy po każdej Mszy św.

13.  Zaproszenie Biskupa Świdnickiego do udziału w IV Rekolekcjach Diecezjalnych

Kończący się rok duszpasterski przypomniał nam zleconą przez Chrystusa misję głoszenia Ewangelii. W podjęciu przez nas tego zadania mają pomóc nam organizowane po raz IV Rekolekcje Diecezjalne. Tym razem poprowadzą je: ks. Artur Godnarski, organizator wielu działań ewangelizacyjnych w Polsce w tym akcji „Przystanek Jezus” oraz Jose Prado Flores z Meksyku, który jest znanym na całym świecie świeckim ewangelizatorem.  Zapraszam 12 i 13 X księży i siostry zakonne na rekolekcyjne spotkanie do Wambierzyc a młodzież i dorosłych do Ząbkowic, kolejno w sobotę 14 X i w niedzielę 15 X. Zapisy i szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej naszej diecezji. Skorzystajmy tej wyjątkowej okazji do formacji i doświadczenia wspólnoty. Całe dzieło rekolekcji obejmuję modlitwą i z serca błogosławię zarówno organizatorom, prowadzącym a zwłaszcza wszystkim uczestnikom rekolekcyjnych spotkań.

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Drodzy Przyjaciele i Dobrodzieje Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy! 

W dniach od 1 do 15 października 2017 roku będzie miała miejsce w naszej diecezji zbiórka płodów ziemi i ofiar pieniężnych na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy oraz osób potrzebujących.

Od początku istnienia naszego domu formacji kapłańskiej, wielu z was hojnie otacza troską materialną i duchową tych, którzy postanowili w tym domu odbywać formację do kapłaństwa.

Za tę postawę dziękuję Wam w imieniu braci kleryckiej oraz księży przełożonych i wszystkich, którzy za sprawą Waszej ofiary serca mogą świdnickie seminarium rozwijać. Niech Pan Bóg, Ojciec Miłosierdzia, wynagradza Wam stokrotnie swoją łaską i błogosławieństwem te ofiary, które składacie przez cały rok, aby wesprzeć istnienie i rozwój Seminarium. Dziękujemy także za dary, które złożycie nam w dniu dzisiejszym i za wszelkie dary z plonów ziemi, które wyślecie w tym tygodniu do seminarium w Świdnicy.

Odwzajemniając się wdzięczną pamięcią modlitewną w kaplicy seminaryjnej, wspólnota nasza przekazuje wszystkim naszym Przyjaciołom i Dobrodziejom najserdeczniejsze – Bóg zapłać.

                                                                                         Ks. dr Tadeusz Chlipała

Rektor WSD Diecezji Świdnickiej

14.  Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  • 1. Michał Krzysztofik, zam. Szymanów z Anną Dubińską, zam. Lubin (zapowiedź II)