Ogłoszenia Parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą

Dobromierz, dnia 24.09.2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – XXV Niedziela Zwykła

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i  środę – godz. 18.30 – 19.00

2.      Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

• Poniedziałek – Bł. Władysława z Gielniowa
    • Wtorek – Św. męczenników Kosmy i Damiana
    • Środa – św. Wincentego a Paulo, prezbitera
    • Czwartek – św. Wacława, męczennika
    • Piątek – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
    • Sobota – św. Hieronima, prezbitera i dK

• Jugowa: Kłeczek Anna, Hałuszko Małgorzata
    • Dobromierz: Broszczak Paulina, Broszczak Zofia, Malicka Irena, Rzepecki Jerzy, Kościelecka Zenobia

5.      Dzisiaj gościmy w naszej parafii na wszystkich Mszach św. świecką misjonarkę z Krakowa, panią Annę.

6.      Dzisiaj zbieramy ofiary na cele remontowe. W ubiegłą niedzielę wpłynęło jeszcze 100 zł. Razem mamy kwotę16 340 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

7.      W przyszłą niedzielę 1 października uroczystość odpustowa ku czci św. Michała Archanioła. Msza św. odpustowa o godz. 13.00 w kościele św. Michała Archanioła, której będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi Jego Ekscelencja ks. Biskup Adam Bałabuch. Zapraszamy na tą uroczystość wszystkich Parafian.

8.      W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca. W związku z odpustem zmiana tajemnic w Dobromierzu będzie w niedzielę 8 października

9.      W sobotę 30 września organizujemy pielgrzymkę do Krakowa Łagiewnik. Wyjazd z Dobromierza o godz. 4.00 rano. Koszt – 75 zł od osoby. Zapisy przyjmujemy już od dzisiaj do środy włącznie. Zapraszamy do zapisywania się na tą pielgrzymkę. Pieniądze można będzie wpłacić w kolejne dni.

10.  W imieniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję” zwracamy się o pomoc w ratowaniu przed zbrodnią aborcji nienarodzonych dzieci podejrzanych o niepełnosprawność lub chorobę. Jest pełne poparcie Konferencji Episkopatu Polski. W naszej parafii podpisy będziemy zbierać w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Prosimy przynieść ze sobą dowód osobisty.

11.  We wtorek spotkanie klas siódmych w Domu Bożego Miłosierdzia o godz. 18.30.

12.  W dniu 6 października br. (piątek) od godz. 8.00 w praktyce Lekarza Rodzinnego w Dobromierzu odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.

13.  Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

• 1. Michał Krzysztofik, zam. Szymanów z Anną Dubińską, zam. Lubin (zapowiedź I)