Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu

              Dobromierz, dnia 10.12.2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę –  godz. 17.30 – 18.00.

2.      Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek – św. Damazego I, papieża
  • Środa – św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • Czwartek – św. Jana od Krzyża, prezbitera i dK

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Szwed Anna, Koba Kamila
  • Dobromierz: Żołądek Sylwia, Klafetka Celina, Komarnicki Józef, Rogowski Marcin, Wasiuk Radosław

5.      Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w środę 20 grudnia.

6.      W ubiegłą niedzielę zebraliśmy jeszcze na cele remontowe 790 zł . Razem mamy 20 900 zł Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

7.      Dzisiaj można kupić świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: małe świece – 5 zł, duże świece – 12 zł.

8.      Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

9.      Spotkanie osób, które pragną zaangażować się w przygotowanie Orszaku Trzech Króli odbędzie się jutro w poniedziałek 11 grudnia w Domu Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00.

10.  Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie do Domu Bożego Miłosierdzia we wtorek 12 grudnia o godz. 18.00.

11.  Dnia 7 stycznia 2018 roku zapraszamy na VII Koncert Kolęd w wykonaniu bardzo znanej piosenkarki Haliny Frąckowiak z towarzyszeniem Kwartetu Smyczkowego. Koncert odbędzie się w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dobromierzu o godz. 16.00. Wstęp jest wolny. Przyjdźmy na koncert całymi rodzinami. Zapraszamy wszystkich.

12.  Sakrament małżeństwa maja zamiar zawrzeć:

  • Dariusz Grodzki, zam. Jaskulin z Karoliną Słota, zam. Starym Węgliniec (zapowiedź III).  

13.  Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę w dniach od 25 czerwca do 4 lipca 2018 r.- Chorwacja, Bośnia, Czarnogóra, Albania. Program jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii.