Ogłoszenia parafiale na XI Niedzielę Zwykłą

Dobromierz, dnia 18.06.2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – XI Niedziela Zwykła

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i  środę – godz. 18.30 – 19.00

2.      Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

• Wtorek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
    • Środa – NMP Przyczyny Naszej Radości
    • Piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa
    • Sobota – Narodzenie św. Jana Chrzciciela

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

• Jugowa: Umer Genowefa, Umer Kamila
    • Dobromierz: Patynek Janina, Patynek Robert, Nydza Justyna, Malinkiewicz Krystyna

5.      W piątek 23 czerwca zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 8.00 Msza św. w kościele św. Michała Archanioła. O godz. 9.00 uroczysta akademia w hali sportowej. Dojazd do szkoły zgodny z rozkładem jazdy autobusów szkolnych, a odwóz ze szkoły do miejsc zamieszkania ok. godziny 10.45

6.      W piątek z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7.      Jutro przypada wspomnienie św. Romualda, opata,  patrona naszego ks. Romualda. Msza św. w intencji Solenizanta będzie odprawiona jutro o godz. 18.00. Bardzo serdecznie zapraszam.

8.      W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i procesja do czterech ołtarzy o godz. 18.00 w kościele św. Michała Archanioła.

9.      W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na cele remontowe kwotę 270 zł . Razem mamy kwotę 10 940 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

10.  W przyszła niedzielę, jako ostatnią niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na cele remontowe.

11.  Dar dla Aleppo – to tytuł ekumenicznej akcji charytatywnej, która odbywa się na terenie archidiecezji wrocławskiej. Katolicy, ewangelicy i prawosławni w ten sposób chcą pomóc ofiarom wojny w Syrii. Polega ona na zbieraniu funduszy na wsparcie dla szpitala św. Ludwika w syryjskim mieście Aleppo. Do wszystkich parafii naszej diecezji trafiły specjalne puszki, do których można składać ofiary.  W diecezji świdnickiej zbiórka na ten cel odbędzie się 25 czerwca.

12.  Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

1. Aleksander Jarosz, zam. Jugowa z Hanną Marek, zam. Gorzupia – parafia Kobierno (zapowiedź III).
    2. 2. Filipczak Paweł, zam. Szymanów z Agnieszką Jaracz, zam. Świebodzice (zapowiedź II).