Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – Zesłanie Ducha Świętego

Dobromierz 19.05.2024 r.

1.Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę godz. 18.30 – 19.00.

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz Biuletyn Parafialny. W „Gościu Niedzielnym”: Pier Giorgio Frassati i jegoTowarzystwo Ciemnych Typów, a także: dlaczego Sejm nie chciał debatować nad ochroną chrześcijan oraz: jak wiara religijna wpływa na nasze zdrowie.

3. Sprzątanie kościoła w Szymanowie:

  • Ślązak Józef, Golińska Urszula

4. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek – NMP, Matki Kościoła
  • Wtorek – św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika
  • Czwartek – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • Piątek – NMP Wspomożycielki Wiernych Niedziela – Najświętszej Trójcy

5. W przyszłą niedzielę w uroczystość Trójcy Świętej w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej o godz. 11.00. Spowiedź św. w sobotę w kościele św. Michała Archanioła o godz. 15.00.

6. W związku z uroczystością I Komunii Świętej porządek Mszy św. w naszej parafii będzie następujący: godz. 8.00 – Dobromierz; godz. 8.00 – Pietrzyków; godz. 9.00 – Szymanów; godz. 9.00 – Jugowa; godz. 11.00 – Dobromierz (I Komunia św.)

7. We wtorek 21 maja przypada w naszej parafii wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele św. Michała Archanioła o godz. 15.00 i potrwa do wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Bardzo serdecznie zapraszamy na adorację wszystkich Parafian.

8. W czwartek zapraszamy na Krąg Biblijny o godz. 19.00 do Domu Bożego Miłosierdzia.

9. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 w kościele św. Michała Archanioła.

10. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na cele remontowe w Szymanowie 1 210 zł.. Razem mamy kwotę 5 640 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. Dzisiaj, jako III niedzielę miesiąca zbieramy ofiary na cele remontowe w Jugowej.W ubiegłą niedzielę wpłynęło na cele remontowe w Jugowej 100 zł. Razem mamy kwotę 2 330 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. W przyszłą niedzielę, jako ostatnią niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na cele remontowe w Dobromierzu.

13. Zebranie rodziców dzieci rocznicowych jutro (poniedziałek – 20 maja) o godz. 19.00 w Domu Bożego Miłosierdzia.

14. Już dzisiaj informujemy, że w uroczystość Bożego Ciała (30 maja) Msze św. będą odprawione na wioskach dla tych Parafian, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy św. Głównej w Dobromierzu. W Pietrzykowie o godz. 8.00; w Szymanowie o godz. 8.00; w Jugowej o godz. 9.00. Uroczysta Msza św. w Dobromierzu i procesja Eucharystyczna będzie w kościele św. Piotra i Pawła w Dobromierzu o godz. 10.00. Prosimy, aby ołtarze w Boże Ciało zostały przygotowane w następujący sposób: I ołtarz- mieszkańcy Jugowej II ołtarz – mieszkańcy Dobromierza III ołtarz – mieszkańcy Szymanowa i Siodłkowic IV ołtarz – mieszkańcy Pietrzykowa i pozostałych wiosek

15. Dnia 1 czerwca br. organizujemy wraz z Radą Parafialną Parafialny Festyn Rodzinny na scenie w Dobromierzu.Festyn rozpocznie się o godz. 15.00 Przygotowujemy dla wszystkich dużo atrakcji: występy zespołów muzycznych – PARTITA, DOBROMIERZANIE i IMAGINACJA. Ponadto gry i zabawy dla dzieci i rodziców (między innymi płukanie złota), pokazy strażaków, bardzo dobra gastronomia, Zabawa Fantowa. Dlatego jeszcze raz zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich Parafian o ofiarowanie fantów. Fanty można przynosić na plebanię. Już teraz wszystkim Ofiarodawom składamy serdeczne Bóg zapłać. Zwracamy się też z gorącą prośbą do wszystkich Parafian o upieczenie ciast. Ciasta będzie można przynosić w dniu Festynu (sobota – 1 czerwca) do Domu Bożego Miłosierdzia. Organizatorzy życzą wszystkim Parafianom i Gościom dobrej zabawy.

16. Parafia nasza prowadzi zbiórkę środków czystości, które wyślemy do Hospicjum w Wilnie prowadzonego przez polską siostrę zakonną. Zbiórka do końca maja. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim Ofiarodawcom.

17. Spotkanie ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w kościele św. Michała Archanioła. Obecność obowiązkowa.

18. Próby przed uroczystością I Komunii świętej odbędą się 20.05 (Poniedziałek), 22.05 ( Środa), 24.05 (Piątek). Próby odbędą się w kościele św. Ap. Piotra i Pawła o godz. 16.30.

19. Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Wałbrzychu organizuje w dniach 27.09 – 06.10 pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w La Salette, połączoną z odpoczynkiem na Lazurowym Wybrzeżu oraz zwiedzaniem takich miejsc jak: Saint Tropes, Monaco, Monte Carlo, Cannes, Kanionu rzeki \de Verdon. Koszt pielgrzymki to 3250 zł, który obejmuje transport, noclegi, wyżywienie, opiekę rezydenta i przewodnika, ubezpieczenie. Więcej informacji u naszego Wikariusza ks. Andrzeja.