Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIII  Niedziela zwykła

                                                                                               Dobromierz 19.11.2023 r.

1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od godz. 17.30 – 18.00

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: Niedzielę , Gościa Niedzielnego i Biuletyn Parafialny. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym z okazji VII Światowego Dnia Ubogich polecamy kilka artykułów ukazujących znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła.

3. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera                                                      
  • Wtorek – Ofiarowanie NMP                                                                                                  
  • Środa – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy                                                                                                                             
  • Piątek – Św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy    
  • Sobota – św. Katarzyny Aleksandryjskie, dziewicy i męczennicy                                   
  • Niedziela – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata                                                                                                              

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Szymanów: Turko Małgorzata, Paszkowska Elżbieta

5. Jutro, w poniedziałek 20 listopada przypada w naszej parafiiwieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się w kościele św. Michała Archanioła o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i zakończy się Mszą św. o godz. 17.00.

6. Taca w przyszłą niedzielę jest w całości przeznaczona na budowę kościołów w diecezji.

7. W przyszłą niedzielę, jako ostatnią niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na cele remontowe. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. W przyszłą niedzielę będzie można, jak w poprzednich latach kupić świece CARITAS na stół wigilijny. Duże świece w cenie 20 zł, a małe świece w cenia 10 zł.

9. W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które po przyszłej niedzieli będą roznoszone przez Członków Rady Parafialnej do naszych domów. Ofiary złożone przy tej okazji, jak w poprzednich latach są przeznaczone na zakup opału na plebanię i do Domu Bożego Miłosierdzia.

10. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 14.00 w kościele św. Michała Archanioła. Obecność Obowiązkowa. Zapraszamy także tych którzy chcieliby się włączyć w szeregi LSO (chłopców i dziewczynki).

11. W ubiegłą niedzielę w XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym zebraliśmy dobrowolne ofiary do puszek w wysokości 770 zł. Wszystkim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

12.Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się w piątek 24 listopada po Mszy Św. w kościele św. Michała Archanioła. Spotkanie rozpoczyna się Mszą Świętą.  Obecność Obowiązkowa

13.Zapraszamy na spotkanie kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 18.00 do Domu Bożego Miłosierdzia.

14. W dniach 23 – 26 XI w naszej Diecezji Organizowane są Rekolekcje Diecezjalne, które poprowadzi Ks. Prof. Robert Skrzypczak z Warszawy. W ramach rekolekcji przewidziany jest dzień  młodzieży 25. XI w sobotę w Świebodzicach. Nasza parafia organizuje wyjazd na spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy młodzież a szczególnie osoby przygotowujące się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Koszt 15 zł. Zapisy i informacje u ks. Andrzeja.

15. Spowiedź Adwentowa w naszej parafii będzie w poniedziałek 18 grudnia.

16. Już dzisiaj pragniemy poinformować naszych Parafian, że w niedzielę 17 grudnia będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę stroiki świąteczne wykonane przez dzieci i ich rodziców. Ofiary ze sprzedaży chcemy przeznaczyć na planowaną w lecie kolonię dla dzieci.